Hoş geldiniz 02.08.2021

Fethi Sekin Kimdir

Fethi Sekin Kimdir

Fethi Sekin,  5 Ocak 2017’de canı pahasına PKKlı teröristlerinin terör saldırısını engelleyen kahraman Türk polisidir. İşte bilmediğiniz yönleriyle Fethi Sekin, Fethi Sekin Kimdir.

FETHİ SEKİN KİMDİR?

Fethi Sekin, 1973 yılında Elazığ’ın Baskil ilçesine bağlı Doğancık köyünde doğdu. Liseden sonra  Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulundan 1995 yılında mezun oldu. Daha sonraki yıl ilk görev yeri kilis oldu.

Bingöl’e atanan Sekin, 1999-2002 yıllarında bu kentte görev yaptı. Bingöl’den sonra İzmir’e gelen Sekin, tam 9 yıl İzmir Adliyesi önünde görev yaptı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi’nde motosikletli Şahinler Timi’nde görevli Fethi Sekin, 2017 yılında İzmir Adalet Sarayı’na yönelik düzenlenen saldırıyı önledi ve şehit düştü. Her yıl büyük saygı ve sevgiyle anılan polis Fethi Sekin’in cenazesi  Elazığ’a bağlı Doğancık köyüne defnedildi.

5 Ocak 2017 : Hain Saldırı

İzmir Adalet Sarayının C Blok girişinde PKK’lı teröristlerce 5 Ocak 2017’de bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahlarla meydana gelen saldırıda şehit düşen polis memuru Fethi Sekin ve adliye çalışanı Musa Can, hiçbir zaman unutulmadı.

Saldırıdan hemen sonra İzmirliler, adliyeye gelerek Türk bayraklarıyla teröre karşı birlik mesajı verdi. Hain saldırının yaşandığı cadde olan İslam Kerimov Caddesi’nin ismi Şehit Polis Fethi Sekin olarak değiştirildi.

Elazığ’daki şehir hastanesine, İzmir’deki bir okula adı verilen Sekin’in ismi sokaklardan parklara, okullardan kütüphanelere kadar birçok yerde halen ismi olan Fethi Sekin gerçek bir kahramandır ve yaşadığı kahramanlıklarla anılmaktadır.Kısaca Fethi Kimdir? Kısaca Tanıyalım.

Doğum Tarihi :  1973

Doğum Yeri :  Elazığ’ın Baskil ilçesine bağlı Doğancık köyü

Mesleği: Polis

Polis Olarak Görev Yaptığı Yerler: Kilis, Bingöl ve İzmir

İzmir İçin Önemi :  5 Ocak 2017’de hain saldırada şehit düştü.

Fethi Sekin Belgeseli

Fethi sekin için hazırlanan şu belgeseli izleyebilirsiniz;YouTube linki : https://www.youtube.com/watch?v=lWPQeJ8bKEY

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ