Buca’ya Hangi Otobüsler Gider

  Buca’ya Hangi Otobüsler Gider

  Sitemize hoş geldiniz. Buca’ya hangi otobüsler gider, Buca’ya hangi otobüsle ulaşırım, Buca’ya en hızlı giden otobüs sorularının cevabını bu yazıda bulacaksınız. Ayrıca otobüsler hakkında en iyi bilgiyi yine burada bulacaksınız. 

  Buca’ya gitmek için yol tarifi arıyorsan ; https://izmirdebul.net/bucaya-nasil-gidilir/ yazımıza bakınız.

  Buca’ya Giden Otobüs Hatları

  304, 104, 465, 171, 465, 940  Konak’tan;  490 Üçyol’dan, 470 Alsancak’tan, 290 Karşıyaka Bostanlı’dan; 390, 515 Bornova, 270 Otogar’dan, 353 Gaziemir’den, 690 -671 Fahrettin Altay’dan Buca’ya giden Otobüslerdir. 

  Sizler için belli başlı otobüsleri bölgelere listeledik.
  Konak’tan Giden OtobüslerÜçyol’dan Giden OtobüslerAlsancak’tan Giden OtobüslerKarşıyaka’dan Giden OtobüslerBornova’dan Giden Otobüslerİzmir Otogar’dan Giden OtobüslerGaziemir’den Giden Otobüsler –  Fahrettin Altay’dan Giden Otobüsler 

  Buca’ya En Hızlı Giden Otobüs 

  Buca’ya en hızlı giden otobüs 304 nolu Tınaztepe – Konak otobüsüdür. Otobüs YKM’nin karşısından kalkar ve Konak Tünelleri’ni kullanır. Buca’dan kalkış yeri ise Tınaztepe Aktarma Merkezidir. 

  Konak’tan Buca’ya Giden Otobüsler

  Konak’tan Buca’ya giden belli başlı otobüs hatları şunlardır; 304, 104, 465, 171, 940

  304 Tınaztepe Konak

  Trafik olmadığı saatlerde Buca Merkez’e en fazla 15 dakika gibi hızlı bir sürede ulaşım sağlayan otobüstür. Konak – Buca arasında en önemli en hızlı ulaşım aracadır. Ayrıca Tınaztepe Kampüsü’nde eğitim gören öğrencilerin çok tercih ettiği bir otobüstür çünkü kalkış yeri kampüsün hemen önüdür.

  Hareket Saatleri; Genel olarak 15 veya 20 dakika aralıklarla aralıkla hareket eder. Ulaşım saatleri değişecebileceği için Eshot sayfasından hareket saatleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz. (Sitemizden ayrılacaksanız)

  Önünden geçtiği önemli güzergahlar

  Konak, Buca Huzurevi, Şirinyer Parkı ve Şirinyer, Buca Belediyesi, Buca Heykel, Eğitim Fakültesi, Çevikbir Meydanı, Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi, Hasanağa Parkı, Buca Organize Sanayi, Tınaztepe Kampüsü.

  Yakınından geçtiği önemli güzergahlar,

  Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi, Buca Dokuz Çeşmeler Kampüsü her iki yerle az bir miktar yürüme mesefesi vardır.

  304 Otobüsüyle ilgili Eshot sayfasından daha detaylı bilgi alabilirsiniz. (Sitemizden ayrılacaksanız)

  104 BUCA TOPLU KONUTLARI – KONAK

  104 nolu otobüs, Varyant Eşrefpaşa  yolunu kullanarak  Konak ve Buca arası giden bu otobüs; Konak – Buca arasını 40 dakika ila 50 dakika gibi bir süre zarfında gidip gelir.   Hareket saatleri

  Ring hat olduğu için sadece Konak’tan kalkış saatleri bellidir.  Haftaiçi 15 dakika bir haftasonu ise yarım saat aralıklarla hareket eder. Ulaşım saatleri değişecebileceği için Eshot sayfasından hareket saatleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz. (Sitemizden ayrılacaksanız)

  Önünden geçtiği önemli güzergahlar

  Konak, Eşrefpaşa, Varyant, Şirinyer Parkı ve Şirinyer, Buca Belediyesi, Buca Heykel, Eğitim Fakültesi, Çevikbir Meydanı, Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi, Hasanağa Parkı, Adatepe

  104 nolu otobüsle ilgili Eshot sayfasından hareket saatleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz. (Sitemizden ayrılacaksanız)

  465 – TINAZTEPE – KONAK

  465 nolu otobüs, Varyant Eşrefpaşa  yolunu kullanarak  Konak ve Buca arası giden bu otobüs; Konak – Buca arasını 40 dakika ila 50 dakika gibi bir süre zarfında gidip gelir.  

  465 Tınaztepe – Buca otobüsü Nato, Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi gibi yerlerden geçmesiyle önemlidir. Ayrıca Buca Kop’tan da geçer. Ayrıca Hipodromun önünden geçer. 

  Hareket saatleri

  Ring hat olduğu için sadece Konak’tan kalkış saatleri bellidir.  Haftaiçi 15 dakika bir haftasonu ise yarım saat aralıklarla hareket eder. Ulaşım saatleri değişebileceği için Eshot sayfasından hareket saatleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz. (Sitemizden ayrılacaksanız)

  Önünden geçtiği önemli güzergahlar

  Konak, Eşrefpaşa, Varyant, Şirinyer Parkı ve Şirinyer, Çevikbir Meydanı, Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi, Hasanağa Parkı, Ahmet Yesevi Öğrenci YurduBuca Kop

  465 nolu otobüsle ilgili Eshot sayfasından hareket saatleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz. (Sitemizden ayrılacaksanız)

  171 – TINAZTEPE – KONAK

  171 Nolu otobüs Varyant ve Eşrefpaşa yolunu kullanarak Konak – Buca arasında seyahat eder.  Bu otobüsün diğer otobüslerden farkı Şirinyer Hipdoromu ve Buca Koop gibi yerlerden geçmesidir. 465 ten farklı olarak İnkilap dan geçer ve Hipodromun arka tarafından yol alır.   Hareket saatleri

  Ring hat olduğu için sadece Konak’tan kalkış saatleri bellidir.  Haftaiçi 15 dakika bir haftasonu ise yarım saat aralıklarla hareket eder. Ulaşım saatleri değişecebileceği için Eshot sayfasından hareket saatleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz. (Sitemizden ayrılacaksanız)

  Önünden geçtiği önemli güzergahlar

  Konak, Eşrefpaşa, Varyant, İnkilap, Nato, Şirinyer Hipodromu, Çamlıkule,  Yıldız, Buca Kop

  171 nolu otobüsle ilgili Eshot sayfasından hareket saatleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz. (Sitemizden ayrılacaksanız)

  940- Buca – KONAK

  Baykuş tarifesi hattıdır yani sadece gece 2 saatte bir çalışır. Konak’tan Varyant yolunu izleyerek Buca’ya ulaşır. Ayrıntılar için Eshot’un sitesine bakınız.

  Hatay Üçyol Buca’ya Giden Otobüsler

  Hatay Üçyol’dan Buca’ya giden sadece bir otobüs vardır.  O da 490 dır. 

  490 – TINAZTEPE – ÜÇYOL

  490 – TINAZTEPE – ÜÇYOL nolu otobüs,  Üçyol’dan kalkar ve Tınaztepe Aktarma’ya gider.  Buca’nın önemli noktalarını takip eder. 

  Belli başlı geçtiği noktalar

  Üçyol, Şirinyer Parkı ve Şirinyer, Buca Belediyesi, Buca Heykel, Eğitim Fakültesi, Çevikbir Meydanı, Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi, Hasanağa Parkı, Buca Dokuz Çeşmeler Kampüsü, Buca Organize Sanayi, Tınaztepe Kampüsü.  490 nolu otobüsle ilgili Eshot sayfasından hareket saatleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz. (Sitemizden ayrılacaksanız)

  Alsancak’tan Buca’ya Giden Otobüsler

  171 Nolu otobüs Varyant ve Eşrefpaşa yolunu kullanarak Konak – Buca arasında seyahat eder.  Bu otobüsün diğer otobüslerden farkı Şirinyer Hipdoromu ve Buca Koop gibi yerlerden geçmesidir. 465 ten farklı olarak İnkilap dan geçer ve Hipodromun arka tarafından yol alır. 

  Hareket saatleri

  Ring hat olduğu için sadece Konak’tan kalkış saatleri bellidir.  Haftaiçi 15 dakika bir haftasonu ise yarım saat aralıklarla hareket eder. Ulaşım saatleri değişecebileceği için Eshot sayfasından hareket saatleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz. (Sitemizden ayrılacaksanız)

  470 – TINAZTEPE – LOZAN MEYDANI; Eşrepaşa’yı ve Buca’da menderes caddesini kullanan bir hattır. Ulaşımda oldukça kullanılan bir hattır. Ancak Alsancak’a hızlı gitmek için kullanılacak bir yol değildir. Daha iyi çözümler için  Buca’dan Alsancak’a Nasıl Gidilir yazımıza bakınız.

  Karşıyaka’dan Buca’ya Giden Otobüsler

  290 – BOSTANLI İSKELE – TINAZTEPE; Bostanlı’dan başlayıp çevre yolunu kullanarak Buca’ya ulaşır. Haftasonları çalışmayan bir hattır. Bu sebeple bu yazı Cumartesi veya Pazar günü okuyarsanız Buca’dan Karşıyaka’ya Nasıl Gidilir Yazımızı okumanızda fayda var. 

  Bornova’dan Buca’ya Giden Otobüsler

  390 – TINAZTEPE – BORNOVA METRO; Bornova’dan Buca’ya en hızlı ulaşım şeklidir. Çevre yolunu kullanır ancak Cumartesi Pazar Çalışmaz. Bu yüzden Buca’dan Bornova’ya Nasıl Gidilir yazımıza mutlaka bakınız. 

   515 – TINAZTEPE – EVKA3 METRO; Bornova’dan Buca’ya en zahmetli ulaşım şeklidir ancak başta İzmir adliyesi ve Folkart Towers, Şirinyer gibi önemli yerlerden geçer. 

  İzmir Otogar’dan Buca’ya Giden Otobüsler

  277 – OTOGAR – TINAZTEPE; Hızlı bir ulaşım aracıdır. Çevre yolunu kullanarak Otogar’a gider.

  Ayrıca Otogar’a gitmek isteyenlerin Buca’dan Otogar’a Nasıl Gidilir yazısını okumasında fayda var.

  Gaziemir’den Buca’ya Giden Otobüsler

  353 – GAZİEMİR – TINAZTEPE; Merkeze inmeden Hasanağa Bahçesi üzerinden Gaziemir’e giden otobüstür.

  Fahrettin Altay’dan Buca’ya Giden Otobüsler

  690 – TINAZTEPE – F.ALTAY; Çevre yolunu kullanarak süper hızlı şekilde Buca’ya gider ancak Cumartesi ve Pazar çalışmaz. 

  671 – ŞİRİNYER AKTARMA MERKEZİ – F.ALTAY AKTARMA MERKEZİ; Cennetçeşme, çevre yolu, akıncılar mah. kullanarak Şirinyer’e gider. Oldukça uzun bir güzergah kullanır. Buca merkez’e gitmek için uygun araç değildir. 

  İlgili Bağlantılar

   

   
   
  Paylaşmaya var mısın? Bizi lütfen yalnız bırakma...
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ