Hoş geldiniz 24.07.2024 İzmirdebul.net 'e hoş geldiniz

Buca’ya Nasıl Gidilir?

  Buca’ya Nasıl Gidilir?

  İzmir Buca’ya nasıl gidilir? İzmir’in en büyük ilçesi Buca’ya gitmek için en önemli yollar ve en iyi tarif için bakınız.

  Buca Nerededir?

  İzmir’in en büyük ilçesi Buca; kuzeyinde Konak, kuzeydoğusunda Bornova, doğusunda Kemalpaşa, güneyinde Torbalı, güneybatısında Menderes, batısında Gaziemir ve Karabağlar ilçeleri bulunmaktadır. (kaynak ; https://tr.wikipedia.org/wiki/Buca)  Buca Yol Tarifi

  Buca’ya çeşitli ulaşım araçlarıyla ulaşım mümkündür. Metro, İzban, Otobüs ve de minibüslerle gidebilir. İşte sizi Buca’ya götürecek yollar, Buca yol tarifi ;

  Önemli not ;

  Önemli not;  Buca’da bulunan Hastaneler, Eğitim Kurumları, Merkezi Yerler, Otobüs Aktarma Merkezleri, Gezilecek Yerler’e gitmek için ilgili bağlantılar kısmını kullanabilirsiniz.  (Sayfanın sonuna gideceksiniz)

  Buca’ya En Hızlı Nasıl Gidilir?

  Buca’ya en hızlı ulaşım yanınızda İzban varsa İzban’a binerek Şirinyer’de inip ardından Şirinyer’de şehir otobüslerini veya minibüsleri kullanmaktır.

  Buca’ya diğer hızlı ulaşım yöntemi Eğer Konak’a yakınsanız  Konak YKM karşında bulunan 304 – TINAZTEPE-KONAK otobüsünü kullanmaktır

  Daha fazla bilgi için sayfamıza göz atabilirsiniz;

  Hızlı ulaşım Menüsü 
  Otobüsle Nasıl Gidilir? *-* İzbanla Nasıl Gidilir? *-* Metroyla Nasıl Gidilir?  İzmir Buca’ya Otobüsle nasıl gidilir?

  Buradaki tariflerde Buca Merkez (Buca heykel) baz alınmaktır.

  Konaktan BucaAlsancak’tan BucaKarşıyaka’dan BucaBornova’dan BucaGaziemir’den BucaBayraklı’dan Buca’yaFahrettin Altay’dan BucaBalçova’dan Buca

  Bilgi ve tanıtım ;

  Buca’da Baskı ve Kartvizit işleriniz için Buca Kartvizit – Gia 7 sayfasına bakabilirsiniz.

  İzmir Konak’tan Buca’ya Gitmek;  Buca’ya İzmir Konak Merkez’den otobüsle direk gitmek mümkündür. Buca Merkez için belli başlı otobüsler şunlardır; 304, 104, 171, 465, 940 – 490. Bu otobüslere bindiğinizde Buca’ya gitmeniz mümkündür. 

  Alsancak’tan Buca’ya Gitmek;  İzban ve otobüsle gitmek mümkündür. İzban’la gitmek için Şirinyer’de inip Buca Merkeze  giden otobüse binmek yeterlidir. Alsancak’tan Buca’ya gitmek için 470 nolu otobüse binmek sizi Buca’ya götürür. 470 numaralı otobüsler Lozan kapısından kalkmaktadır. ( https://www.eshot.gov.tr/tr/UlasimSaatleri/470/288)

  Karşıyaka’dan Buca’ya Gitmek; Karşıyaka’dan 290 otobüse binip numaralı otobüsle Tınaztepe’de inip oradan Buca’ya gitmek mümkündür. Tınaztepe aktarmadan Buca’ya sayısız otobüs gitmektedir. İkinci yol ise Karşıyaka’dan vapurla ve otobüsle Konak’a gelip oradan Buca’ya gitmek olacaktır. Bir diğer yolsa İzban kullanıp Şirinyer üzerinden Buca’ya gitmektir.

  Bornova’dan Buca’ya Gitmek; Metroyla Konak’a gidip oradan otobüsle Buca’ya gitmek mümkündür.  Ayrıca Buca’ya giden 515 nolu otobüs hattı direk olarak gitmektedir.  Bunların dışında Bornova’dan Buca’ya İzban yoluyla da gitmek mümkündür. Metro’dan İzban hattına geçip oradan Şirinyer’de inip Buca’ya gitmek mümkündür. 

  Bayraklı’dan Buca’ya Gitmek; En iyi yol İzban Salhane’ye giderek İzban’la Şirinyer’e gitmektir. İkinci yol minibüs kullanmaktır bölgede Buca’ya giden minibüsler vardır. (Buca Manavkuyu). Bir başka yol 515 nolu otobüsü kullanmaktır. Ayrıca 290 nolu otobüste Bayraklı’ya gitmektir.  Gaziemir’den Buca’ya Gitmek; En iyi yol İzban’ı kullanarak Şirinyer’e gitmektir. Şirinyer’in Kuzey yönüne binip Tren’den Şirinyer Durağında ininiz. İkinci hızlı ulaşım yolu minibüs hattıdır. Buca – Gaziemir arasında minibüs hatları mevcuttur. Üçüncü bir yolda 353 – GAZİEMİR – TINAZTEPE kullanmaktır. Bu hattın son durağı Tınaztepe Aktarma’dır

  Fahrettin Altay’dan Buca’ya Gitmek; En hızlı yol 690 – TINAZTEPE – F.ALTAY otobüsü kullanmaktır. Tınaztepe aktarma’dan Buca’dan istediğiniz yöne gidebilirsiniz.


  En güzel Buca Fotoğrafları için tıklayın;

  Buca Fotoğrafları

  Balçova’dan Buca’ya Gitmek; En hızlı yol Fahrettin Altay’a gelerek 690 – TINAZTEPE – F.ALTAY otobüsü kullanmaktır. Alternatif yol ise Konak’a gelerek 304 nolu otobüse binmektir. Ayrıntılar için bakınız Konaktan Buca

  Buca’ya İzban’la nasıl gidilir?

  Buca Merkez’e direk İzban hattı yoktur.  Şirinyer İzban durağında inilerek Şirinyer’den otobüsler aracılığıyla Buca’ya gidilebilir. 304, 104, 171, 465, 940 – 490 numaralı otobüsler Şirinyer’den geçmektedir. Ayrıca şu yazımıza bakabilirsiniz;


  Buca’ya Metro’yla nasıl gidilir?

  Buca’ya gidecek metro durağı yoktur. Konak’a gidilmeli Konak’tan otobüse binilmeli veya 304, 104, 171, 465, 940 – 490 hatlarına binilmelidir. Ayrıca Metro’dan İzban’a geçilip Şirinyer’den Buca’ya gidebilir.

  Adnan Menderes Havalimanından Buca’ya Nasıl Gidilir?

  İzban’la Adnan Menderes Havalimanından Buca’ya gitmek mümkündür. İzban Şirinyer durağında inip Buca Merkez’e gitmek mümkündür. Ayrıca Gaziemir’e inip oradan otobüsle ve minibüs yoluyla Buca’ya gitmek mümkündür.

  Otogardan Buca’ya Nasıl Gidilir?

  Otogar’dan 277 nolu otobüsle Buca’ya gitmek mümkündür. 277 nolu otobüs Tınaztepe – Otogar hattıdır. Buca Tınaztepe’de inip Buca Merkez’e mümkündür. Diğer bir yol otogarın içindeki minibüse binmektir. Buca Otogar hattı mevcuttur. Daha uzun bir yol ise Konak’a gidip Konak’tan Buca’ya gitmektir. Başka bir yol ise ilk önce metroya binip daha sonra İzban’a geçerek Şirinyer’de inmektir.

  Buca’ya Giden Otobüsler

  Buca’ya Giden Otobüsler ;

  104 BUCA TOPLU KONUTLARI – KONAK
  304 TINAZTEPE-KONAK
  465 TINAZTEPE – KONAK
  470 TINAZTEPE – LOZAN MEYDANI
  490 TINAZTEPE – ÜÇYOL
  515 TINAZTEPE – EVKA3 METRO
  940 BUCA – KONAK  Buca’ya Giden Otobüslerle İlgili Detaylı Bilgi İçin

   
   

  Buca Merkez Harita

  Google Haritalardan ulaşmak için https://goo.gl/maps/LhYfCVXcb2SQy7Y38

  En güzel Buca Fotoğrafları için tıklayın;

  Buca Fotoğrafları

  İlgili Bağlantılar (Merkezi yerler)

  İlgili Bağlantılar (Buca Hastaneleri)

  İlgili Bağlantılar (Buca Eğitim Kurumları)

  İlgili Bağlantılar (Gezilecek Yerler)

   
   
  Paylaşmaya var mısın? Bizi lütfen yalnız bırakma...
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ