Hoş geldiniz 23.07.2024 İzmirdebul.net 'e hoş geldiniz

Şirinyer’e Nasıl Gidilir?

  Şirinyer’e Nasıl Gidilir?

  Buca Şirinyer’e nasıl gidilir? İzmir’in en büyük ilçesi Buca’nın en büyük semti Şirinyer’e nasıl gidilir? En yol tarifleriyle Şirinyer’in kapılarını size açıyoruz!

  Şirinyer Nerededir?

  Şirinyer, Buca’ya bağlı oldukça büyük bir semttir. Konum olarak Konak yönünden gelindiğinde Buca Merkezden önce gelir. Denizi Buca’yı doğu alırsak Şirinyer batıda kalır.

  İzban’a Ulaşım

  Sayfamıza geliş amacınız Şirinyer’e gitmek yerine Şirinyer İzban’a gitmek ise şu yazımıza bakabilirsiniz.

  Şirinyer Yol Tarifi

  Şirinyer’e pek çok ulaşım araçlarıyla ulaşım mümkündür. Metro, İzban, Otobüs ve de minibüslerle gidebilir. İşte sizi  Şirinyer’e götürecek yollar, Şirinyer yol tarifi ;

  Şirinyer’e Buca İçi Otobüsle nasıl gidilir?

  Buca içinden pek çok otobüs ve minibüs geçmektedir. 304, 476,470 nolu hatlar merkezi hattı izleyerek sizi oldukça hızlı şekilde Şirinyer’e ulaştıracaktır.

  Eğer niyetiniz Şirinyer Parkı gibi bir noktaya daha hızlı şekilde ulaşmaksa 866 nolu otobüsle gidebilirsiniz. Ayrıca Şu bağlantımızda Buca İçi ulaşım detaylı şekilde anlatılmıştır.

  Şirinyer’e Buca Dışından Otobüsle nasıl gidilir?

  Buradaki tariflerde Şirinyer Migros önü baz alınmaktadır. (Eski adıyla Şirinyer Tanşas)

  İzmir Konak’tan Şirinyer’e Gitmek;  Şirinyer’e İzmir Konak Merkez’den otobüsle direk gitmek mümkündür. Buca Merkez için belli başlı otobüsler şunlardır; 304, 104, 171, 465, 466,72,  940 – 490. Bu otobüslere bindiğinizde Şirinyer’e gitmeniz mümkündür. 

  Alsancak’tan Şirinyer’e Gitmek;  İzban ve otobüsle gitmek mümkündür. İzban’la gitmek için Şirinyer’ durağında inmeniz gerekir. Alsancak’tan Şirinyer’e gitmek için 470 nolu otobüse binmek sizi Şirinyer’e götürür. 470 numaralı otobüsler Lozan kapısından kalkmaktadır. ( https://www.eshot.gov.tr/tr/UlasimSaatleri/470/288)

  Tavsiye : İzbanla ulaşım daha kolaydır. 10 dakika gibi bir sürede İzbanla Şirinyer’de olmanız mümkün.  Karşıyaka’dan Şirinyer’e Gitmek; Karşıyaka’dan 290 otobüse binip numaralı otobüsle Tınaztepe’de inip oradan Tınaztepe’den Şirinyer aktarmaya giden otobüslerle gitmek mümkündür. Konak’a giden pek çok otobüs Şirinyer’e gitmektedir. Ayrıca 878 numaralı otobüs Tınaztepe – Şirinyer Aktarma olarak çalışmaktadır.  İkinci yol ise Karşıyaka’dan vapurla ve otobüsle Konak’a gelip oradan Buca’ya gitmek olacaktır. Bir diğer yolsa İzban kullanıp Şirinyer üzerinden Buca’ya gitmektir.

  Tavsiye : Eğer Karşıyaka İskeleye yakın bir bölgedeyseniz en hızlı ulaşım şekli vapura binip 304 nolu otobüs aracılığıla Şirinyer’e gitmektir. Yaklaşık olarak 40 dakikanızı alır.

  Bornova’dan Şirinyer’e Gitmek; Metroyla Konak’a gidip oradan otobüsle Şirinyer’e gitmek mümkündür.  Ayrıca Buca’ya giden 515 nolu otobüs hattı ve 390 nolu otobüs hatları direk olarak Şirinyer ve Buca’ya gitmektedir.  Bunların dışında Bornova’dan Şirinyer’e İzban yoluyla da gitmek mümkündür. Metro’dan İzban hattına geçip oradan Şirinyer’de inip Buca’ya gitmek mümkündür. 

  Tavsiye : Eğer Bornova’dan Şirinyer’e gitmek istiyorsanız en hızlı yol metro oradan İzban olacaktır. Tahmini olarak 20 dakika tutar.

  Amacınız Buca’ya gitmekse ve Buca otobüsleriyle detaylı bilgi arıyorsanız bu yazıya bakınız.

  Şirinyer’e İzban’la nasıl gidilir?

  Şirinyer’de İzban durağı mevcuttur.

  Şirinyer’e Metro’yla nasıl gidilir?

  Şirinyer’de metro durağı yoktur bu yüzden önce Konak’a gidilmeli Konak’tan otobüse binilmeli veya 304, 104, 171, 465, 940 – 490 hatlarına binilmelidir. Ayrıca Metro’dan İzban’a geçilip Şirinyer’den Buca’ya gidebilir.

  Tavsiye : En uygun en hızlı ulaşım Metro’yu kullanarak Konak’a gitmek ve oradan 304 nolu otobüse binmektir.

  Adnan Menderes Havalimanın’dan Şirinyer’e Nasıl Gidilir?

  İzban’la Adnan Menderes Havalimanından Şirinyer’e direk gitmek mümkündür. İzban durağı mevcuttur. Ayrıca Gaziemir’e inip oradan otobüsle ve minibüs yoluyla Buca’ya giden minibüslerle Şirinyer’e gitmek mümkündür.

  Otogardan Şirinyer’e Nasıl Gidilir?

  Otogar’dan 277 nolu otobüsle Şirinyer’e gitmek mümkündür. 277 nolu otobüs Tınaztepe – Otogar hattını kullanarak  Buca Tınaztepe’de inip ardından buradaki aktarma merkezi otobüsleri veya konak yönüne giden otobüslerle Şirinyer’e gidebilir.  Diğer bir yol otogarın içindeki minibüse binmektir. Buca Otogar hattı mevcuttur. Bu hat Şirinyer’den geçer. Daha uzun bir yol ise Konak’a gidip Konak’tan Buca’ya gitmektir.

  Tavsiye : En hızlı ulaşım şekli 277 nolu otobüstür.  Tahmini süre trafige bağlı olarak 30 – 35 dakikadır ancak aktarmalardan dolayı bu süre uzayabilir diyorsanız 40 – 45 dakikalık Buca – Otogar minibüsleri iyi bir alternatif olacaktır.

  Şirinyer Aktarma’ya Nasıl gidilir

  Şirinyer Aktarma merkezine giden pek çok otobüs vardır. Ayrıntılı olarak bilgi almak için https://izmirdebul.net/sirinyer-aktarma-merkezine-nasil-gidilir/   yazımıza bakınız.

  Şirinyer’e Giden Otobüsler

  Bu listede eksik otobüsler olabilir

  104 BUCA TOPLU KONUTLARI – KONAK
  304 TINAZTEPE-KONAK
  465 TINAZTEPE – KONAK
  470 TINAZTEPE – LOZAN MEYDANI
  490 TINAZTEPE – ÜÇYOL
  515 TINAZTEPE – EVKA3 METRO
  940 BUCA – KONAK
  878 : TINAZTEPE – ŞİRİNYER AKTARMA MERKEZİ
  72 : İŞÇİEVLERİ – KONAK
  36 : ŞİRİNYER AKTARMA MERKEZİ – GÜMRÜK
  485 : GAZİEMİR SEMT GARAJI – ŞİRİNYER AKTARMA MERKEZİ  Şirinyer Harita

  Google Haritalardan ulaşmak için https://goo.gl/maps/BHaEsjkDWvuW92dT6

  İlgili Bağlantılar

   
   

  Paylaşmaya var mısın? Bizi lütfen yalnız bırakma...
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ